AS ŘECKO / Kréta

ZÁJEZDY nejen PRO SENIORY

Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour

AKTIVNÍ SENIOR 
50+


ALL INCLUSIVE 

BAZÉN


1.dítě do 11,99
na přistýlce
9990Kč


Poloha:

Kréta - největší a nejjižnější z řeckých ostrovů - se pyšní rozmanitou a překrásnou přírodou. Krétské pobřeží, které je přes 1000 km dlouhé, je lemováno zátokami, krásnými zálivy a poloostrovy, které nabízejí nespočet písečných pláží omývaných nádherně modrým Středozemním mořem. Překrásné pláže s jemným pískem omývané teplým mořem, na kterých zapomenete na všechny starosti. Pod blankytně modrou oblohou bez mráčku si budete připadat jako v ráji. Poznejte pro Řecko typicky nekonečnou přívětivost a pohostinnost obyvatel a okuste lahodné místní speciality. Nechte se osvěžit ledovou kávou frappé nebo pryskyřičným vínem retsina. Večer zase můžete v jedné z nespočtu taveren ochutnat legendární anýzovou pálenku ouzo a poznat, jak se umí bavit Řekové. Není to však jen slunce a moře, co ročně přitahuje na ostrov kolem dvou milionů turistů. Tato část Řecka je jako stvořená pro zájezdy pro seniory neboť kromě příjemného podnebí je Kréta rovněž kolébkou Mínojské civilizace a archeologická naleziště ve městech Knossos, Phaistos nebo Gortys každoročně navštíví desetitisíce turistů.

Ubytování:

hotel STELA KATRIN +++
útulný hotel s velice příjemnou atmosférou, situován pouhých 50 metrů od pláže, se nachází v oblasti Rethymno, v bývalé rybářské vesničce Adelianos Kampos, která se postupem času proměnila ve skvěle vybavený turistický komplex, jenž nabízí turistům zázemí pro strávení plnohodnotné dovolené plné relaxace a zábavy a to nejen přes den, ale i ve večerních hodinách. 50 metrů od hotelu se nachází autobusová zastávka, ze které můžete dojet do nádherného historického Rethymna, jenž je vzdáleno pouhých 6 km. Vzdálenost od letiště v Heraklionu je cca 63 km.
Vybavenost
v prostorách hotelu najdete recepci, bazén, dětský bazén, TV koutek a WiFi zdarma.
Ubytování
dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek, součástí každého pokoje je balkon, klimatizace, SAT TV a chladnička.

Klimatizace v ceně!


Stravování:

All Inclusive
- snídaně (7:30–9:15), obědy (12:30–13:30) a večeře (19:00–21:00) formou švédských stolů.
Hotelový bar (10:00- 22:00).

Odpočinek:

Adelianos Kampos nabízí velké množství taveren, velkých i malých obchodů, barů, diskoték a programů pro denní zábavu i bohatý noční život. Možnosti společenského vyžití v Adelianos Kampos jsou velice široké. Pro turisty, kteří nehledají jen luxus turistických středisek a pláže, ale mají rádi i přírodu, památky a rádi se účastní výletů, se nabízí Adelianos Kampos jako ideální výchozí místo pro poznávání střední části Kréty a jejího pobřeží. Animační program v českém jazyce ZCELA ZDARMA.

Pláže:

nádherná písečná pláž se nachází pouhých 50 metrů od hotelu.
Na pláži je zvyklostí možnost zapůjčení lehátek a slunečníků za zakoupení drinku v plážových barech.

Ceny:

Cena zahrnuje:

7x ubytování s All Inclusive/osoba
výlet v destinaci
letenka, 
letištní bezpečnostní a pobytové taxy
transfer z letiště do pobytového místa a zpět
základní palivový a emisní příplatek

Cena nezahrnuje:
fakultativní výlety a služby Doprava:

LETECKÁ  v ceně


Výlety:
PLAVBA NA OSTROV SPINALONGA + Barbecue
Jeden z nejoblíbenějších výletů nás zavede na přilehlý ostrov Kalidonia-Spinalonga se stejnojmennou pevností z 16. století, postavenou v benátském stylu, jenž dominuje celému ostrovu a zabírá téměř celou jeho plochu. Tajemně zde působí stará turecká vesnice, jenž zde vyrostla v jejích zdech a v období 1903 – 1954 sloužila jako záchytná stanice pro malomocné z Kréty, od roku 1957 je však ostrov zcela neobydlený. Poté pokračujeme k ostrovu Kolokitha, kde pro Vás bude připraven oběd formou BBQ (v ceně výletu). Závěrečnou zastávkou je městečko Agios Nikolaos, považováno za nejhezčí na celém východním pobřeží kam se dopravíme autobusem. Městečko ve svahu nad zátokou Mirabello, známo svými plážemi, přístavem, a turistickými lákadly s bohatými možnostmi denní i noční zábavy. Vychutnejte si kávu v některé z místních kaváren podél břehů někdejšího sladkovodního jezera Vulismeni, kde se podle legendy koupala i bohyně Athéna. Návrat plánujeme cca v 18hod.
SOUTĚSKA SAMARIA - celodenní výlet
Grand Canyon" Kréty, i tak se dá nazvat jedinečná soutěska Samaria. Projdete se nejdelší a snad i nejkrásnější soutěskou v Evropě Začíná v samém srdci hor v nadmořské výšce 2352 m n. n. a sestupuje až do přímořského městečka Agia Roumeli. Přístupná je pouze v létě, kdy se z proudu řeky stává malý prostý potůček. Pokud bude mít štěstí, můžete spatřit i divokou krétskou kozu kri-kri.

PALÁC KNOSSOS
Říká se, že kdo nenavštívil Knossos, nenavštívil Krétu. Největší palác minojské civilizace a zároveň místo, kde vznikla první evropská civilizace - tzv. Minojská kultura, leží necelé dva kilometry od hlavního města Heraklionu. Zhlédnete zde královský palác s jedinečně zdobenými komnatami, překrásné fresky, mramorová schodiště, trůnní sáldesítky minojských amfor atd. Palác je ukryt na pahorku mezi olivovníky a dle mytologie byl sídlem krále Minoa, syna olympského boha Dia a krásné fénické princezny Evropy. Objevte i vy Minotaurův labyrint v Knossos.

GRAMVOUSA
Celodenní lodní výlet na divukrásný a neobydlený, dříve pirátský ostrov Gramvousa, kde si můžete vyjít nahoru na benátskou pevnost s překrásným výhledem do okolí, nebo se vykoupat v tyrkysových vodách krétského moře. Ostrov patří k nejkrásnějším místům a průzračná voda, kde můžete pozorovat podmořský svět, je ideální místo pro šnorchlování a potápění. V laguně Balos zakotvili při líbánkách jachtu i princezna Diana s princem Charlesem. Přesvědčte se i Vy o kráse této civilizací nedotčené zátoky, která patří k nejfotografovanějším místům na Krétě.

 

Příplatky:

pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu, DOPORUČUJEME dokoupení - 390 Kč osoba nad 18 let, 290 Kč dítě do 18 let

příplatek za neobsazené lůžko +9 990 Kč/týden.
Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

Ceník:

  dospělá os 50+