CHORVATSKO

Ražanac - Severní Dalmácie


Menší středisko asi 18 km od Zadaru v klidném prostředí s mimořádně čistou vodou. Vhodné pro nenáročnou pohodovou dovolenou. Nádherný pohled na pohoří Velebit. Místo je velmi oblíbené pro potápění a surfování. Ve středisku je několik restaurací, kavárničky, masna, obchody, pošta, poliklinika, hřiště, v sezoně u moře živá hudba a v místním kempu diskotéka. Možnost zajištění stravování v restauraci na pláži za velice příznivé ceny.

POBYTY MOŽNÉ NA JAKÝKOLI POČET DNÍ

Ubytování v této oblasti


Umag - Severní Dalmácie


Vyhledávané turistické středisko, které se nachází v zeleni podél moře.
Mezi jednotlivými středisky a centrem města Umagu pravidelné spojení vláčkem a  pěší promenáda podél moře
Najdete zde mnoho obchodů, restaurací, kaváren, barů, cukráren a zlatnictví.
U moře stánky se suvenýry, malíři, ve městě je tržnice a supermarket.
Pobřeží je zde rovinaté s mírným přístupem do moře. Podle moře je mnoho venkovních restaurací, kaváren a cukráren. 
Celá zátoka má písečné dno, nově vytvořené písečné pláže.

ADRIATIK / JADRAN - dítě do 13.99let ZDARMA 

hot. AURORA - ALL inclusive 


Novigrad - Severní Dalmácie

Starobylé městečko a letovisko v zátoce Mirna leží na malém poloostrově 15km od Poreče. Dominantou města jsou úzké uličky mezi starobylými kanennými domy a mnoho dalších památek. Apartmány se nachází ve vilové čtvrti asi 1km od centra starého města kam vede promenáda podél moře. Vily jsou vzdáleny 200-300 m od pláže. V místě je mnoho restaurací, obchody, stáčírna vína, u pláže tenisové kurty a plážový bar. Pláže jsou oblázkové a přírodní kamenité s možností soukromí. V každé vile je několik samostatných apartmánů. Každý má balkon nebo terasu s venkovním nábytkem.

apartmány  NELA a Nevenka
- POBYTY MOŽNÉ NA JAKÝKOLI POČET DNÍ

hotel AMINESS LAGUNA - 1.dítě do 13.99let ZDARMA


Seget - Severní Dalmácie

Nachází se 4 km od starobylého města Trogir /UNESCO/, které patří k nejcennějším městským architek. celkům Dalmácie.

HOTEL Medena
- NA VYŽÁDÁNÍ POBYTY MOŽNÉ NA JAKÝKOLI POČET DNÍ

 


Rogoznica - Severní Dalmácie

Bývalá rybářská vesnice se po vybudování jachetního přístavu stala vyhledávaným místem. Staré městečko na ostrůvku je spojeno mostem s pevninou. Jsou zde restaurace a kavárny, obchody, pošta i banky. Podél celého výběžku až k přístavu vede promenáda, kterou z části lemuje pláž, výběžek se dá projít na otevřené moře, kde jsou oblázkové pláže. V místě restaurace, supermarket, kavárničky.
V areálu jachetního klubu jsou tenisové kurty .

MOŽNÉ POBYTY NA JAKÝKOLI POČET DNÍ - apt  DINKO
PŘÍMO U MOŘE 

Ubytování v této oblasti


Mimice - Severní Dalmácie

Půvabná vesnička ležící 25 km severně od letoviska Makarská, jsou zde dvě městské pláže s písčitým břehem. Mělké moře, vlídní obyvatelé, klidné prostředí Vám poskytne ideální atmosféru pro strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. Překrásný výhled na mořre a protější ostrov Brac. Parkoviště pro více aut u silnice, odtud schody dolů k domu - pro sportovní povahy. K domu vede cca 120 schodů a dalších cca 70 schodů k moři. V Mimicích naleznete obchody i restaurace.

Ubytování v této oblasti


ostrov Čiovo SLATINE - Severní Dalmácie

ostrov ČIOVO je napevno spojen mostem s městem Trogir volně průjezdný bez poplatků
cca 15km od letiště a cca 35km od Splitu
Slatine největší středisko na této straně ostrova, vzdáleno 8 km od mostu. Kvalitní ubytování přímo u pláže nebo v klidné části mimo cestu. V místě restaurace, kavárny, obchody, pošta, hřiště a menší přístav pro malé lodě. V sezóně odtud jezdí pravidelný lodní spoj do měst Split a Trogir .
Pláže po celé délce pobřeží - střední oblázky, postupně se svažující do moře + upravená městská pláž s plážovým barem a vodními sporty, též půjčovna lehátek a slunenčníků,šlapadel. 
V neobydleném cípu ostrova, asi 2 km se nachází přírodní nádherná pláž z malých oblázků zvaná "KÁVA". U pláže jsou terasy s barem a občerstvením . Autem se sem dostanete za poplatek cca 10 KN - pěší nic neplatí. Překrásná voda i výhled zaručuje, že se v tento kout budete určitě vracet.
Místní památka na útesech - klášter nad mořem "Gospa Prizednica", možnost koupání a potápění na hloubce mezi skalami - divoká krása. 

POBYTY MOŽNÉ NA JAKÝKOLI POČET DNÍ

Ubytování v této oblasti


ostrov Čiovo Okrug Gornji BUŠINCI - Severní Dalmácie

ostrov ČIOVO je napevno spojen mostem s městem Trogir  cca 30km od Splitu
Okrug se nachází v západní části ostrova Čiovo. Okrug se skládá ze Okrug Gornji a Okrug Donji, dvě tradiční dalmatské vesnice. 
Okrug se svými 2670 slunných hodin ročně, je jedním z nejatraktivnějších turistických destinací v Chorvatsku. 
Okrug Gornji, administrativně patří do Trogiru, se kterým je spojen mostem. 
V Okrug Gornji je mnoho restaurací a taveren s širokým výběrem původních dalmatských specialit. 
Svým hostům spolu s dostatkem slunce a čisté moře, Okrug nabízí celou řadu rekreačních aktivit
BUŠINCI - klidná část ostrova s výhledem na ostrov Šolta . Cesty vedou pouze k domům, takže je zde malý pohyb aut.Podél pobřeží vede přírodní cesta pro pěší. Jsou zde menší oblázkové pláže s postupným vstupem do vody /vhodné i pro děti/, sluneční terasy se vstupem do moře po schůdkách nebo divoká zákoutí zaručující soukromí, záruka průzračného a čistého moře s možností potápění. Ani v plné sezóně zde není přeplněno. U moře je několik restaurací s příjemným posezením, v místě se nachází potápěčské centrum. Obchody s veškerým sortimentem zboží a restaurace jsou přímo ve středisku. Supermarket, masna, pošta se směnárnou, pekárna, lékárna,soukromý lékař, menší tržnice,městské upravené oblázkové pláže s restauracemi a bary i středisko vodních sportů najdete v Okrugu. Z této části jezdí do města Trogir pravidelný lodní spoj až do nočních hodin.
Další krásná pláž je v neobydlené části zvaná "Mavarčica"  kouzelné panorama a nádherné moře a přírodní pláž "Duga" s restaurací v přírodě naproti neobydlenému ostrůvku "Fumija", zde se nachází i kemp. 
POBYTY MOŽNÉ NA JAKÝKOLI POČET DNÍ


Baška Voda - Severní Dalmácie

Kdysi malá rybářská osada, dnes vyhlášené turistické letovisko, ležící na Makarské riviéře pod majestátným horským masivem Biokovo. Kilometry dlouhé pláže jsou lemovány borovými lesíky. Je zde křišťálově čisté moře, nepřeberné množství kaváren, restaurací, obchůdků a stánků se suvenýry. Příjemnou pěší procházkou podél moře se dojde do letoviska Brela.

komplex URANIJA - ALL INCLUSIVE light
                                   1.dítě do  11.99let ZDARMA 
                                   2.dítě do 6,99let ZDARMA 

komplex ALEM      - ALL INCLUSIVE light


Promajna - Severní Dalmácie

Promajna je menší klidné středisko, které se nachází cca 2 km pod Baškou Vodou.

bez stravy / POLOPENZE / PLNÁ PENZE

Ubytování v této oblasti


Makarská - Severní Dalmácie

Malebné městečko je ve středu Dalmácie pod největším horským masivem Biokovem. Stará čtvrť leží při pobřeží, novější části šplhají daleko až pod hory. Makarská je dnes nejznámějším turistickým centrem Makarské riviéry. Ve Františkánském kostele najdet největší muzeum mušlí na Balkáně. Místo nabízí dovolenou pro všechny věkové kategorie.


Tučepi - Severní Dalmácie

 

Ubytování v této oblasti


Podgora - Severní Dalmácie

Přímořské letovisko, ve kterém se nachází několik sladkovodních pramenů a léčivý pramen Klokun. Jsou zde vinohrady a olivovníky. Podél moře vede pěší promenáda, kterou lemuje mnoho restaurací, kavárniček a cukráren.


Drvenik - Severní Dalmácie

Drvenik je přímořské turistické město, vzdálené cca 30 km od Makarské riviéry.Nachází se mezi strmými hřebeny hory Rilič a mořským pobřežím s nádhernými plážemi. Město je rozděleno na dvě části, nachází se zde dvě zátoky a to Donja Vala a Gornja Vala.
Drevenik je také důležité dopravní středisko, nachází se zde trajektní přístav, který spojuje ostrov Hvar s pobřežím.
Mimo trajektu na ostrov Hvar je v Dreveniku také trajektní přístav pro ostrov Korčula.

Ubytování v této oblasti


Gradac - Severní Dalmácie

Nejjižnější místo Makarské riviéry ležící pod mohutným horským masivem. GRADACbývalá rybářská osada, dnes malebné dalmatské městečko s překrásnou palmovou promenádou podél moře, přístavem a kouzelným okolím, nabízí ideální podmínky pro strávení klidné dovolené. Letovisko leží uprostřed zeleně pod jadranskou magistrálou, zdejší pláže patří k nejdelším a nejkrásnějším na Makarské riviéře. 
Výhodou tohoto letoviska je jeho jižní poloha s nejvyšším počtem slunných dní a nejvyšší teplotou vody moře v celé oblasti Makarské riviéry.


ostrov Hvar - Severní Dalmácie

hvarHvar je nejdelším ostrovem Jadranu. Díky velkému počtu slunečních dnů je nazýván " Jadranskou Madeirou". Ostrov má mimořádně mírné a příznivé podnebí, největší počet hodin slunečního svitu. Je zařazen mezi 10 nejkrásnějších ostrovů světa, dle světového časopisu o cestování. Přístavní městečko HVAR leží na jihozápadě ostrova přímo naproti souostroví "Paklenické ostrovy". Město lemují hradby staré 700 let s pevností Španjola. Na velkém náměstí, které je největší a nejkrásnější v Dalmácii, je katedrála Sv. Štěpána, palác Grodů, kamenné domy Burků a první divadlo v Evropě. Městečko Hvar je nejen historickým centrem, ale i turistickým střediskem s jedinečnými klimatickými podmínkami zvláště vhodnými pro alergiky a pro osoby s onemocněním dýchacích cest. 

Ubytování v této oblasti


ostrov Brač - Severní Dalmácie

Bol, nejstarší pobřežní město na ostrově Brač, se nachází na jižní straně ostrova ,vítá turisty již od roku 1920. Přírodní oblázkové pláže 3,6km .Bol byl první turistická oáza na ostrově Brač a oblíbenou rodinnou prázdninovou destinací.
Hodně se změnilo od té doby, ale přesto se může pochlubit Bol krásnými oblázkovými plážemi, křišťálově průzračným mořem a malebným centrem města s úzkými uličkami, tradiční bílé kamenné budovy a malé rybářské lodě v jeho přístavu.
Přestože centrum města je atraktivní, hlavní atrakcí v Bol je "Zlatni Rat", nejznámější pláž v Jaderském moři s jeho slavným tvarem. Zlatni Rat se nachází 2 km západně od centra na konci pomenády lemované stromy .

v nabídce velké množství různých apartmánů včetně apt pro náročné klienty s bazény a lux vybavením

VEŠKERÉ CENY konkrétních apt NA VYŽÁDÁNÍ dle požadavků

bol mapa


Rabac - Severní Dalmácie

Toto rybářské městečko (1375 obyv.), malý přístav a významné, velmi rušné a hojně navštěvované letovisko na jihovýchodním pobřeží Istrie se nachází 5 km jihovýchodně od vnitrozemského Labinu. Leží ve stejnojmenné zátoce, která vznikla zatopením dolního toku Rabackého potoka.
Rabac získal již v r. 1912 status přímořských klimatických lázní.
Na plážích jsou oblázky, štěrk, skalní plotny, které byly někde doplněny uměle. V okolí jsou na členitém pobřeží četné malé zátoky, krásné koupání, spousta vegetace včetně borových lesů.

hot. NARCIS - polopenze nebo ALL inclusive 


Pula - Severní Dalmácie

Pula je největším městem a přístavem na Instrijském poloostrově, zároveň je sedmým největším městem Chorvatska. Pobřeží kolem města je dlouhé 30km.  V turistické oblasti Punta Verudela se nachází zchátralá rakousko-uherská pevnost a Akvárium Pula. Západně od Puli je Národní park Brijuni, rozkládající se na Brijunském souostroví. Do Puli je možné se dostat i letecky, je zde letiště.

komplex CENTINERA - - 1. a 2.dítě do 11,99let ZDARMA
 
hot.PULA - 1.dítě do 11,99let ZDARMA
                      - 2.dítě do 5,99let ZDARMA 
na výběr polopenze nebo plná penze 

 


Poreč - Severní Dalmácie

Poreč patří mezi nejnavštěvovanější turistická a rekreační centrem v Chorvatsku. Městečko leží na západním pobřeží Istrijského poloostrova. Nespočet kaváren, cukráren, pizzerií a restaurací ve spleti uliček nabízí výtečné místní speciality i mezinárodní kuchyni. Poreč je také světovým pojmem v tenisu - nabízí více než 175 tenisových kurtů. Milovníkům koupání doporučujeme využít některé z mnoha lagun, ve kterých až téměř ke břehu sahá borový les.
Hlavní jádro města leží na úzkém poloostrově. Turistické oblasti zde jsou Modrá laguna, Brulo, Pical, Spadici a Zelená laguna. Středisko je známé díky krásné okolní přírodě, dlouholeté tradici cestovního ruchu a dobře vybaveným turistickým střediskům. Pro turisty je zde připraveno množství ubytovacích kapacit a příležitostí ke sportovnímu vyžití na moři či na pevnině.
K hlavním architektonickým památkám patří bazilika sv. Eufrázia, komplex postavený na základech Římanů v 6. století.
V roce 1997 byla vyhlášena památkou UNESCO.

hot.ZORNA - ALL inclusive 


Orebič - Severní Dalmácie

orebič

APT PAVAL - POBYTY MOŽNÉ NA JAKÝKOLI POČET DNÍ

 


Sv.Filip i Jakov - Severní Dalmácie

3km od  BIOGRADU 

Ubytování v této oblasti


Primošten - Severní Dalmácie

primoštenPůvodní staré rybářské městečko je pravou perlou Dalmácie.Kouzelné oblázkové pláže na jednom poloostrově a večerní společenský život ve starém městě na druhém poloostrově.
Nad městem jsou světoznámé vinice vína Babič.Vzdálenost od Šibeniku cca 25km a cca 60km od Splitu.

Významné letovisko Primošten se nachází mezi zátokami Luka Primošten a Raduča, pod magistrálou 28 km jihovýchodně od Šibeniku. Primošten se rozkládá na dvou poloostrůvcích.Na prvním je stupňovitě rozmístěna stará vesnice. Vesnice je malebná, s úzkými uličkami a některými starými tradičními venkovskými stavbami.
Druhý, zalesněný sousední poloostrov Raduča zaujímají výhradně zařízení cestovního ruchu - ubytovací, stravovací, zábavní, krásný krytý bazén, hřiště a jiná sportovní zařízení.

Ubytování v této oblasti


Omiš - Severní Dalmácie

OMIŠ je malebným městečkem nacházejícím se na půli cesty mezi nejznámějšími středisky na pobřeží střední Dalmácie, Splitem a Makarskou. K největším klenotům této oblasti patří dravá řeka Cetina, která protéká velkolepým kaňonem zvaným „Omiška probojnica“. Ve 12.a 13. století byl Omiš městem pirátů a do dnešní doby se zachovala impozantní zřícenina pevnosti Starigrad, starého pirátského opevnění, jež se rozprostírá na strmých skalách nad městem.
Turistická obec MALI RAT se nachází ve střední Dalmácii 5 km severně od Omiše a 15 km jižně od města Split . Rozkládá se ve svahu nad mořem s krásným výhledem na největší dalmatský ostrov Brač. Pláž je přírodní oblázková, směrem k Omiši postupně písková, od silnice oddělená zelenými křovinami, každých cca 200 m jsou k dispozici sprchy s pitnou vodou a bistra s občerstvením.Přímo v Malém Ratu, asi 20 m od pláže , je nově otevřená stylová restaurace s příjemným posezením a výtečnou kuchyní. Obchod s potravinami je cca 100 m .Pobytové místo je vhodné k podnikání výletů.

komplex Bluesan Holiday Village Sagita - ALL inclusive 


Crikvenica - Severní Dalmácie

Město a tradiční oblíbené letovisko 37 km jihovýchodně od Rijeky, při ústí potoka Dubračina, jehož nánosy písku vytvořily věhlasnou starou crikvenickou pláž. Název města Crikvenica pochází z chorvatského crkva = kostel, podle zdejšího klášterního kostela pavlánů.

AD TURESS - dítě do 11.99 let ZDARMA 

Ubytování v této oblasti


Novi Vinodolski - Severní Dalmácie

Ubytování v této oblasti


Kaštele - Severní Dalmácie

Ubytování v této oblasti


Zaton - Severní Dalmácie

Ubytování v této oblasti


Rovinj - Severní Dalmácie


ostrov Čiovo Okrug Donji - Severní Dalmácie

Ubytování v této oblasti


Vodice - Severní Dalmácie


Petrčane - Severní Dalmácie

Ubytování v této oblasti


Pirovac - Severní Dalmácie

Malé přímořské městečko a letovisko Pirovac leží na březích hlubokého Pirovackého zálivu, 21 km severozápadně od Šibeniku. Kromě koupání a nerušené relaxace nabízí i sportovní vyžití, kulturní programy, folklorní slavnosti a gastronomické zážitky.

Ubytování v této oblasti


Biograd na Moru - Severní Dalmácie


Podaca - Severní Dalmácie

Podaca je útulnou chorvatskou vesničkou schoulenou pod Biokovem v blízkosti Gradacu. Když zaostříte do skal, uvidíte původní Podacu, která byla postavena ve skalní stěně Biokova, je typickou ukázkou dalmatské podhorské architektury. 
Kromě koupání na krásných oblázkových plážích lze podniknout výlet do této původní vesnice Gornja Podaca

hot.Morenia - ALL inclusive 

Ubytování v této oblasti