ITÁLIE

Lido di Jesolo - Lido di Jeselo

Jedno z nejnavštěvovanějších italských letovisek, které nabízí jak klidné zóny (Lido di Cavallino, Pineta), pro ty kteří chtějí být stranou hluku, tak i rušné zóny s s množstvím obchodů, barů a restaurací. Svými rozsáhlými písčitými plážemi s pozvolným sestupem do moře se stává ideálním místem pro rodiny s malými dětmi. Dále nabízí velké sportovní vyžití (tenis, minigolf, jízdy na koních, půjčovny kol, windsurfing, vodní skútry, šlapací loďky, paragliding). Je ve velmi výhodné poloze, která umožňuje hvězdicovité výlety do okolí. Nejnavštěvovanější jsou Venezia (Benátky), Verona, Trieste, Aquilea, Padova, Verona, Palmanova, projížďka lodí po lagunách.

Ubytování v této oblasti


Silvi Marina - Lido di Jeselo

Silvi Marina je lázeňské městečko, které vzniklo ve 20.letech minulého století z malé rybářské osady. Díky výhodné poloze na úpatí hor, čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazýváno perlou adriatického pobřeží. Přímořská cesta se proměnila v promenádu s obchody, restauracemi a zábavními podniky stíněnou palmami, oleandry a piniemi. V blízkém okolí se nachází spousta historických i přírodních pozoruhodností. Jednou týdně se v Silvi Marina konají tradiční italské trhy.

U APARTMÁNŮ SE NEVYŽADUJE KAUCE

PLÁŽOVÝ SERVIS V TERMÍNECH 25.5.-15.6. a od 7.9. do konce sezóny ZDARMA


Caorle - Lido di Jeselo

Caorle, které se nachází v provincii Venezia, poblíž známých Benátek, v severní části Itálie u Jaderského moře, má necelých 12 000 obyvatel.
První zmínky o tomto městečku, s historickým centrem, sahají až do roku 40 př.n.l., založením Římany. Bohatství tamější doby připomíná bazilika San Stefano spolu se zvonicí, pocházející z roku 1038.
S rozmachem cestovního ruchu se Caorle ocitlo na vrcholu oblíbenosti.
V dnešní podobě, se dělí do třech částí, a to Caorle, pod které spadá historické část města spolu s přístavem a aqvaparkem, dále Caorle Porto Santa Margherita, které je od Caorle odděleno řekou zvanou Livenza a poslední částí je Caorle Altenea, která je typická moderní, nadčasovou zástavbou tvořenou vilami s bazény.
historické památky
Dóm z roku 1038 patří k nejkrásnějším skvostům samotného Caorle. Bývalá katedrála a sídlo biskupa bylo obohaceno stavbou románské zvonice s kuželovitou špičkou. Pokladem, který schovává sousední farní muzeum, je Relikviář nejdražší krve s hlínou, po které se ubíral krvácející Kristus.
Kostel Santuario della Madonna dell´ Angelo byl přestavěn v 17. století ze základů původního kostela. Kostel, v blízkosti pobřežní promenády, je symbolem poutníků. V kostele můžete spatřit dřevěnou sochu Panny Marie s dítětem. Obrazy s podobiznou madony, by měly ochraňovat rybáře. Za zmínku stojí také klenba kostela, která je zdobena freskami a malá zvonice, která byla postavena vedle kostela, která dříve sloužila jako maják.

Každým rokem se do Caorle sjíždí několik umělců, sochařů z koutů celého světa. Předvádí své dovednosti v podobě tesání obrazců do obrovských balvanů. Nezapomenutelná podívaná v blízkosti pobřežní promenády.

Ubytování v této oblasti


Rimini - Lido di Jeselo

Emilia Romagna 
nejvíce navštěvovaný střediska 
27km dlouhé písečné pláže
horský stát San Marino
město Ravena s unikátními památkami 
největší středisko tété riviéry je RIMINI

Ubytování v této oblasti


Lignano - Lido di Jeselo

Benátská riviéra - rozlehlé písečné pláže s pozvolným vstupem vhodné i pro malé děti

Ubytování v této oblasti