AS MALTA

ZÁJEZDY nejen PRO SENIORY

Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour

AKTIVNÍ SENIOR


1x výlet v ceně


Poloha:

Malta je středomořský ostrovní stát ležící 95 km na jih od Sicílie a 290 km východně od Tuniska. Tvoří jej obydlené ostrovy Malta, Gozo a Comino a z ostrovů neobydlených Cominotto, Filfla, St. Paul´s Island. Oficiální název je Maltská republika, hlavním městem je Valleta. Národní měnou je maltéská lira, dorozumíte se anglicky. Geologickým složením a geografickým umístěním náleží k Evropě. Místní historie sahá hluboko do minulosti a to až 7 200 let zpět a díky tomu je zajímavým a na památky turisticky bohatým místem. Maltská města a městečka Vás nalákají nejen na památky, ale i za obchody a nákupy – centrem těchto aktivit je město Sliema. Rybářským centrem je malebný Marsacklokk, kde spatříte typické čluny luzzu. Za procházku stojí takzvané „tiché město“ Mdina, které je přístupné pouze pro pěší. Malta je známa tím,že téměř každý občan je římsko-katolické víry a k dispozici je mu 364 stojících kostelů. Traduje se, že se Malta pyšní největším počtem kněží a jeptišek na světě.Svým návštěvníkům nabízí směs moderního světa proslulého svými službami v oblasti cestovního ruchu a historických úseků různých období a jejich památek.

Ubytování:

Hotel Il Palazzin ***

Hotel je situován v klidné části, pár minut pěší chůze od promenády v letoviscích Qawra a Bugibba se spoustou barů, restaurací, diskoték a kin.
Hotel nabízí ubytování v 79 pokojích, k dispozici jsou 2 bary, 2 výtahy, recepce, restaurace nabízející maltézskou i mezinárodní kuchyni, bazén, bar u bazénu, sluneční terasa, knihovna, fitness centrum, sauna, herna. Ve společných prostorách je k dispozici WIFI připojení k internetu zdarma.
Všechny pokoje jsou standardně vybaveny minibarem, balenou vodou zdarma, klimatizací, SAT-TV, koupelnou/WC, vysoušečem vlasů, radiem, trezorem, telefonem s přímou volbou, balkonem.Klimatizace v ceně!


Stravování:

POLOPENZE

Sport a zábava:

Qawra Palace ****

Tento rodinný hotel s velmi přátelskou atmosférou, se nachází v letovisku Qawra, přímo u moře a na okraji promenády do Salina Bay.
Letiště je vzdálené necelých 20 km.
V hotelu je recepce, několik barů, restaurace, pizzerie, noční klub, vnitřní bazén se slanou vodou, venkovní sladkovodní vyhřívaný bazén, jacuzzi, masáže, sauny, hrací místnosti, internet (za poplatek), tenisové kurty, minigolf.
Dále je zde k dispozici půjčovna aut, skútrů a mopedů, obchod se suvenýry, klenotnictví a kadeřnický salon.
Celkem na 8 podlažích je 392 pokojů různých typů. Všechny pokoje jsou standardně vybaveny koupelnou/WC, telefonem s přímou volbou, klimatizací, miniledničkou, SAT-TV, vysoušečem vlasů, trezorem (za poplatek)

Odpočinek:

Hotel Seashells Resort At Suncrest ****

Vzdálenost od letiště: 12 km
Tento hotel se nachází přímo na pobřeží u malebného zálivu Qawra, který se může pochlubit famózním výhledem na křišťálově čisté Středozemní moře. Resort má vynikající polohu s přátelskou atmosférou a je velmi rychle stává oblíbený, pro jeho široký výběr z čerstvě připravených jídel za velmi příznivé ceny a zároveň také pro jeho překrásný výhled na moře.
Vybavení hotelu
24 hodinová recepce, klimatizované společenské prostory, koktejl bar, obchod se suvenýry, kavárnu, směnárnu, konferenční místnost, půjčovnu aut, výtahy, fitness centrum, centrum zdraví a krásy, internetový koutek, služby prádelny a čistírny, hlídání dětí (za poplatek), vnitřní a venkovní bazén s dětským brouzdalištěm, restauraci, trezor na recepci, dětský klub.
​Příznivci aktivní dovolené mají možnost využít fitness centrum, které se nachází jen 150 metrů od hotelu a zahrnuje i bezplatné využití krytého bazénu. (v zimních měsících vyhřívaného), dále pak posilovnu, jacuzzi, squash. Druhý venkovní bazén, sauna a masáže jsou k dispozici za příplatek. Dále za poplatek: biliár, stolní tenis, video hry, hlídání dětí, surfování, plachtění, vodní lyže, vodní skútr a profesionální škola potápění pro začátečníky i zkušené potápěče. Samozřejmostí jsou také animační programy po celý den a večerní posezení u živé hudby.
Vybavení pokoje
Všechny pokoje jsou standardně vybaveny centrální klimatizací/topením (pouze v sezóně), koupelnou/WC, vysoušečem vlasů, telefonem s přímou volbou, stropním ventilátorem, SAT-TV, detektory kouře, balkonem s výjimkou pokojů typu "economy". Na vyžádání je možný minibar, lednička a rychlovarná konvice.

Pláže:

Na větší písečné pláže se pohodlně dopravíte místní dopravou.
Skalnatá pláž přímo u hotelu Qawra Palace ,písečná pláž v dosahu cca15min

Ceny:

Cena zahrnuje:

zpáteční letenku Praha-Malta-Praha včetně poplatků
- 7 nocí v hotelu s polopenzí
- transfer letiště-hotel-letiště
- 1x polodenní výlet Mdina
- služby česky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- zákonné pojištění CK pro případ úpadku

 

 

Cena nezahrnuje:
Fakultativní výlety a služby Doprava:

LETECKÁ  v ceně

Výlety:

ZÁJEZD V CENĚ:
Polodenní výlet do centra ostrova, kde se nachází bývalé hlavní město Malty – Mdina. Prohlídka středověkého města s pevností, skalními masivy. Návrat přes město Rabat a botanickou zahradu v San Antonu. Možnost nákupu suvenýrů v řemeslném centru Ta´Qali.

OSTROV GOZO – celodenní výlet
Jízda trajektem na sousední ostrov. Ostrov již z dáli vypovídá o své krajině, rozkládá se na třech kopcích, je mnohem zelenější a malebnější než Malta. Uvidíte mimo jiné skalní útvar Azurové okno (projížďka na lodičce fakultativně) nebo hlavní město Viktorii s mohutnou citadelou. Možnost nákupu typických suvenýrů (např. krajky, vína či filigrán – jemně tepané stříbro).Oběd není v ceně
VALLETA – polodenní výlet do hlavního města Malty. Nejdříve začneme okouzlujícím výhledem na Velký přístav ze zahrad Barakka, dále projdeme uličkami ke chrámu Sv. Jana Křtitele z dob Maltézských rytířů s překrásným interiérem vyzdobeným Italem Caravaggiem. V chrámu se nachází muzeum se vzácnou sbírkou holandských gobelínů. Dále navštívíme Palác velkých mistrů; zastávka u dalších paláců.
MODRÁ JESKYNĚ – polodenní výlet
začne zastávkou u Modré jeskyně, kde fakultativně lze projížďka na loďce (záleží na klimatických podmínkách). Dále představení o historii dobývání vápence, kde je nejdůležitějším stavebním materiálem. Výlet je zakončen v malebné rybářské vesničce Marsašlok, kde je denně trh s mořskými plody.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Ceník:

  Il Palazzin / dosp.os 55+ Qawra / dosp. os 55+ Seashells Resort / dosp.os 55+