AS ALBÁNIE

ZÁJEZDY nejen PRO SENIORY

Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour
Veneziatour

AKTIVNÍ SENIOR


NÁPOJ K VEČEŘÍM


Poloha:

Albánie, jež jako tajuplná žena dokáže nadchnout svými skrytými přednostmi jakéhokoli návštěvníka a labužníka toužícího po smyslných zážitcích, vás po dobu dovolené neodmyslitelně vtáhne do svých předností a něžností. Neobávejte se tohoto „komfortu“, i vy si zasloužíte prožít radostné chvíle s dobrosrdečnými hostiteli.

Co je na Albánii jedinečné? Jako jedna z mála zemí je nezkažená cestovním ruchem. Vše je zde autentické a čistě přirozené. Tento „komfort“ už v mnoha destinacích bohužel nenajdeme.

I když má Albánie za sebou dost kostrbatou minulost a stále patří mezi nejchudší země Evropy a její rozloha není pro milovníky pestrosti zajímavá, nenechte se ovlivnit prvním dojmem. Právě pro všechny NE-přednosti je tato země klidnou a mírumilovnou oázou k odpočinku. Je si vědoma svých nedostatků a pracuje na nich. Pláže kolem Ionského a Jaderského moře jsou krásně čisté, upravené, s kompletním servisem a čekají na vás, nové návštěvníky. Destinace, jež mají vše, zleniví a už ani neusilují o posun k lepšímu. Albánie tímto krokem jde dopředu. Což je určitě chvályhodné a pro nás velmi důležitá informace.
Země vlídných a milých obyvatel, krásných starobylých měst, přírodních pláží i velkolepých hor a archeologických nalezišť, taková je Albánie. Vzrušující země mnoha kontrastů, nádherné přírody, vyhlášené gastronomie a lahodného vína.

Ubytování:

Durrës (Drač)- jako bývalé hlavní město Albánie upoutá svou pohnutou historií. V současné době je hlavním přístavním městem, snadno dostupným z letoviska i veřejnou dopravou. Letovisko na Dračské riviéře leží jižně od centra města a čisté písečné pláže této části jaderského pobřeží jsou velmi oblíbené nejen mezi turisty, ale i obyvateli hlavního města Tirany, které je odtud vzdáleno 40 km. 

Hotel Vivas ****

Hotel se nachází přímo u písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Centrum města Durrës je vzdáleno od hotelu pouhých pár kilometrů, pravidelnou dopravou trvá cesta do města cca 5 minut. Hotelová restaurace se mimo jiné specializuje na přípravu ryb a dalších mořských plodů. K dispozici je v hotelu také vybavená posilovna a bazén.
Vybavení hotelu
Hotel disponuje cca 73 pokoji. Dále zde naleznete restauraci, bar, recepci, bezplatné Wi-fi ve společných prostorách, bazén, posilovna, parkoviště, soukromá pláž u hotelu.
Stravování: polopenze formou bufetu vč. sklenice vody.
Vybavení pokoje
Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením s WC, televizí, telefonem, mini barem (za poplatek) a klimatizací.

UPOZORNĚNÍ: Změna hotelu vyhrazena.

Klimatizace v ceně!


Stravování:

POLOPENZE včetně sklenice vína a vody k večeři

Odpočinek:

Hlavními turistickými lákadly Albánie jsou její vnitrozemské hory a pak především její turisticky nedotčené pobřeží. Albánské riviéře vévodí město Vlöra a jihoalbánské Sarandë na dohled od řeckého Korfu, vnitrozemí pak města albánské architektury Gjirokastra a Berat. Na severu Albánie vede i jedna z nejkrásnějších vodních dopravních cest. Tirana a Dürres jsou životem tepající města, kde se potkává albánská historie s duchem moderní Evropy. Na albánsko-řeckém pomezí stojí za pozornost Korča, prý albánská Paříž se svým pivovarem a zapomenutými uličkami.

Pláže:

písčitá pláž přímo u hotelu s pozvolným vstupem do moře.
Plážový servis 
zdarma.(lehátka a slunečníky) 

Na albánském pobřeží vládne středomořské podnebí, které přináší velmi teplá léta a mírné zimy. Na jaře a na podzim se teploty pohybují okolo 25°C a počasí je vhodné jak k příjemným procházkám, tak k odpočinku na pláži a ke koupání. Zejména na podzim je moře příjemně vyhřáté po horkém létě. Během letních měsíců teploty dosahují 31°C, ve vnitrozemí dokonce šplhají ke 40°C. 
Průměrná teplota v září: 27°CPrůměrná teplota v říjnu: 25°C
Průměrný počet slunečných dní v roce: 300

Ceny:

Cena zahrnuje:
  • leteckou dopravu do Tirany 
  • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji 
  • polopenzi včetně sklenice vody a vína k večeři
  • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště

 

Doprava:

LETECKY v ceně


Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS.
Změna letového řádu vyhrazena.

Příplatky:
  • jednolůžkový pokoj: 
  • připojištění léčebných výloh včetně pojištění proti stornu 490Kč

Fakultativní výlety a služby

Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

Ceník:

  dospělí osoba 55+