Trogir - ostrov Čiovo

ostrov Čiovo SLATINE - Trogir - ostrov Čiovo

ostrov ČIOVO je napevno spojen mostem s městem Trogir volně průjezdný bez poplatků
cca 15km od letiště a cca 35km od Splitu
Slatine největší středisko na této straně ostrova, vzdáleno 8 km od mostu. Kvalitní ubytování přímo u pláže nebo v klidné části mimo cestu. V místě restaurace, kavárny, obchody, pošta, hřiště a menší přístav pro malé lodě. V sezóně odtud jezdí pravidelný lodní spoj do měst Split a Trogir .
Pláže po celé délce pobřeží - střední oblázky, postupně se svažující do moře + upravená městská pláž s plážovým barem a vodními sporty, též půjčovna lehátek a slunenčníků,šlapadel. 
V neobydleném cípu ostrova, asi 2 km se nachází přírodní nádherná pláž z malých oblázků zvaná "KÁVA". U pláže jsou terasy s barem a občerstvením . Autem se sem dostanete za poplatek cca 10 KN - pěší nic neplatí. Překrásná voda i výhled zaručuje, že se v tento kout budete určitě vracet.
Místní památka na útesech - klášter nad mořem "Gospa Prizednica", možnost koupání a potápění na hloubce mezi skalami - divoká krása. 

POBYTY MOŽNÉ NA JAKÝKOLI POČET DNÍ

Ubytování v této oblasti


ostrov Čiovo Okrug Gornji BUŠINCI - Trogir - ostrov Čiovo

ostrov ČIOVO je napevno spojen mostem s městem Trogir  cca 30km od Splitu
Okrug se nachází v západní části ostrova Čiovo. Okrug se skládá ze Okrug Gornji a Okrug Donji, dvě tradiční dalmatské vesnice. 
Okrug se svými 2670 slunných hodin ročně, je jedním z nejatraktivnějších turistických destinací v Chorvatsku. 
Okrug Gornji, administrativně patří do Trogiru, se kterým je spojen mostem. 
V Okrug Gornji je mnoho restaurací a taveren s širokým výběrem původních dalmatských specialit. 
Svým hostům spolu s dostatkem slunce a čisté moře, Okrug nabízí celou řadu rekreačních aktivit
BUŠINCI - klidná část ostrova s výhledem na ostrov Šolta . Cesty vedou pouze k domům, takže je zde malý pohyb aut.Podél pobřeží vede přírodní cesta pro pěší. Jsou zde menší oblázkové pláže s postupným vstupem do vody /vhodné i pro děti/, sluneční terasy se vstupem do moře po schůdkách nebo divoká zákoutí zaručující soukromí, záruka průzračného a čistého moře s možností potápění. Ani v plné sezóně zde není přeplněno. U moře je několik restaurací s příjemným posezením, v místě se nachází potápěčské centrum. Obchody s veškerým sortimentem zboží a restaurace jsou přímo ve středisku. Supermarket, masna, pošta se směnárnou, pekárna, lékárna,soukromý lékař, menší tržnice,městské upravené oblázkové pláže s restauracemi a bary i středisko vodních sportů najdete v Okrugu. Z této části jezdí do města Trogir pravidelný lodní spoj až do nočních hodin.
Další krásná pláž je v neobydlené části zvaná "Mavarčica"  kouzelné panorama a nádherné moře a přírodní pláž "Duga" s restaurací v přírodě naproti neobydlenému ostrůvku "Fumija", zde se nachází i kemp. 
POBYTY MOŽNÉ NA JAKÝKOLI POČET DNÍ


ostrov Čiovo Okrug Donji - Trogir - ostrov Čiovo

Ubytování v této oblasti