Istrie

Umag - Istrie


Vyhledávané turistické středisko, které se nachází v zeleni podél moře.
Mezi jednotlivými středisky a centrem města Umagu pravidelné spojení vláčkem a  pěší promenáda podél moře
Najdete zde mnoho obchodů, restaurací, kaváren, barů, cukráren a zlatnictví.
U moře stánky se suvenýry, malíři, ve městě je tržnice a supermarket.
Pobřeží je zde rovinaté s mírným přístupem do moře. Podle moře je mnoho venkovních restaurací, kaváren a cukráren. 
Celá zátoka má písečné dno, nově vytvořené písečné pláže.

ADRIATIK / JADRAN - dítě do 13.99let ZDARMA 

hot. AURORA - ALL inclusive 


Novigrad - Istrie

Starobylé městečko a letovisko v zátoce Mirna leží na malém poloostrově 15km od Poreče. Dominantou města jsou úzké uličky mezi starobylými kanennými domy a mnoho dalších památek. Apartmány se nachází ve vilové čtvrti asi 1km od centra starého města kam vede promenáda podél moře. Vily jsou vzdáleny 200-300 m od pláže. V místě je mnoho restaurací, obchody, stáčírna vína, u pláže tenisové kurty a plážový bar. Pláže jsou oblázkové a přírodní kamenité s možností soukromí. V každé vile je několik samostatných apartmánů. Každý má balkon nebo terasu s venkovním nábytkem.

apartmány  NELA a Nevenka
- POBYTY MOŽNÉ NA JAKÝKOLI POČET DNÍ

hotel AMINESS LAGUNA - 1.dítě do 13.99let ZDARMA


Rabac - Istrie

Toto rybářské městečko (1375 obyv.), malý přístav a významné, velmi rušné a hojně navštěvované letovisko na jihovýchodním pobřeží Istrie se nachází 5 km jihovýchodně od vnitrozemského Labinu. Leží ve stejnojmenné zátoce, která vznikla zatopením dolního toku Rabackého potoka.
Rabac získal již v r. 1912 status přímořských klimatických lázní.
Na plážích jsou oblázky, štěrk, skalní plotny, které byly někde doplněny uměle. V okolí jsou na členitém pobřeží četné malé zátoky, krásné koupání, spousta vegetace včetně borových lesů.

hot. NARCIS - polopenze nebo ALL inclusive 


Pula - Istrie

Pula je největším městem a přístavem na Instrijském poloostrově, zároveň je sedmým největším městem Chorvatska. Pobřeží kolem města je dlouhé 30km.  V turistické oblasti Punta Verudela se nachází zchátralá rakousko-uherská pevnost a Akvárium Pula. Západně od Puli je Národní park Brijuni, rozkládající se na Brijunském souostroví. Do Puli je možné se dostat i letecky, je zde letiště.

komplex CENTINERA - - 1. a 2.dítě do 11,99let ZDARMA
 
hot.PULA - 1.dítě do 11,99let ZDARMA
                      - 2.dítě do 5,99let ZDARMA 
na výběr polopenze nebo plná penze 

 


Poreč - Istrie

Poreč patří mezi nejnavštěvovanější turistická a rekreační centrem v Chorvatsku. Městečko leží na západním pobřeží Istrijského poloostrova. Nespočet kaváren, cukráren, pizzerií a restaurací ve spleti uliček nabízí výtečné místní speciality i mezinárodní kuchyni. Poreč je také světovým pojmem v tenisu - nabízí více než 175 tenisových kurtů. Milovníkům koupání doporučujeme využít některé z mnoha lagun, ve kterých až téměř ke břehu sahá borový les.
Hlavní jádro města leží na úzkém poloostrově. Turistické oblasti zde jsou Modrá laguna, Brulo, Pical, Spadici a Zelená laguna. Středisko je známé díky krásné okolní přírodě, dlouholeté tradici cestovního ruchu a dobře vybaveným turistickým střediskům. Pro turisty je zde připraveno množství ubytovacích kapacit a příležitostí ke sportovnímu vyžití na moři či na pevnině.
K hlavním architektonickým památkám patří bazilika sv. Eufrázia, komplex postavený na základech Římanů v 6. století.
V roce 1997 byla vyhlášena památkou UNESCO.

hot.ZORNA - ALL inclusive 


Crikvenica - Istrie

Město a tradiční oblíbené letovisko 37 km jihovýchodně od Rijeky, při ústí potoka Dubračina, jehož nánosy písku vytvořily věhlasnou starou crikvenickou pláž. Název města Crikvenica pochází z chorvatského crkva = kostel, podle zdejšího klášterního kostela pavlánů.

AD TURESS - dítě do 11.99 let ZDARMA 

Ubytování v této oblasti


Rovinj - Istrie