CHORVATSKO

Makarská - Makarská riviéra

Malebné městečko je ve středu Dalmácie pod největším horským masivem Biokovem. Stará čtvrť leží při pobřeží, novější části šplhají daleko až pod hory. Makarská je dnes nejznámějším turistickým centrem Makarské riviéry. Ve Františkánském kostele najdet největší muzeum mušlí na Balkáně. Místo nabízí dovolenou pro všechny věkové kategorie.


Tučepi - Makarská riviéra

 

Ubytování v této oblasti


Podgora - Makarská riviéra

Přímořské letovisko, ve kterém se nachází několik sladkovodních pramenů a léčivý pramen Klokun. Jsou zde vinohrady a olivovníky. Podél moře vede pěší promenáda, kterou lemuje mnoho restaurací, kavárniček a cukráren.

Ubytování v této oblasti


Drvenik - Makarská riviéra

Drvenik je přímořské turistické město, vzdálené cca 30 km od Makarské riviéry.Nachází se mezi strmými hřebeny hory Rilič a mořským pobřežím s nádhernými plážemi. Město je rozděleno na dvě části, nachází se zde dvě zátoky a to Donja Vala a Gornja Vala.
Drevenik je také důležité dopravní středisko, nachází se zde trajektní přístav, který spojuje ostrov Hvar s pobřežím.
Mimo trajektu na ostrov Hvar je v Dreveniku také trajektní přístav pro ostrov Korčula.

Ubytování v této oblasti


Gradac - Makarská riviéra

Nejjižnější místo Makarské riviéry ležící pod mohutným horským masivem. GRADACbývalá rybářská osada, dnes malebné dalmatské městečko s překrásnou palmovou promenádou podél moře, přístavem a kouzelným okolím, nabízí ideální podmínky pro strávení klidné dovolené. Letovisko leží uprostřed zeleně pod jadranskou magistrálou, zdejší pláže patří k nejdelším a nejkrásnějším na Makarské riviéře. 
Výhodou tohoto letoviska je jeho jižní poloha s nejvyšším počtem slunných dní a nejvyšší teplotou vody moře v celé oblasti Makarské riviéry.


ostrov Hvar - Makarská riviéra

hvarHvar je nejdelším ostrovem Jadranu. Díky velkému počtu slunečních dnů je nazýván " Jadranskou Madeirou". Ostrov má mimořádně mírné a příznivé podnebí, největší počet hodin slunečního svitu. Je zařazen mezi 10 nejkrásnějších ostrovů světa, dle světového časopisu o cestování. Přístavní městečko HVAR leží na jihozápadě ostrova přímo naproti souostroví "Paklenické ostrovy". Město lemují hradby staré 700 let s pevností Španjola. Na velkém náměstí, které je největší a nejkrásnější v Dalmácii, je katedrála Sv. Štěpána, palác Grodů, kamenné domy Burků a první divadlo v Evropě. Městečko Hvar je nejen historickým centrem, ale i turistickým střediskem s jedinečnými klimatickými podmínkami zvláště vhodnými pro alergiky a pro osoby s onemocněním dýchacích cest. 

Ubytování v této oblasti


ostrov Brač - Makarská riviéra

Bol, nejstarší pobřežní město na ostrově Brač, se nachází na jižní straně ostrova ,vítá turisty již od roku 1920. Přírodní oblázkové pláže 3,6km .Bol byl první turistická oáza na ostrově Brač a oblíbenou rodinnou prázdninovou destinací.
Hodně se změnilo od té doby, ale přesto se může pochlubit Bol krásnými oblázkovými plážemi, křišťálově průzračným mořem a malebným centrem města s úzkými uličkami, tradiční bílé kamenné budovy a malé rybářské lodě v jeho přístavu.
Přestože centrum města je atraktivní, hlavní atrakcí v Bol je "Zlatni Rat", nejznámější pláž v Jaderském moři s jeho slavným tvarem. Zlatni Rat se nachází 2 km západně od centra na konci pomenády lemované stromy .

v nabídce velké množství různých apartmánů včetně apt pro náročné klienty s bazény a lux vybavením

VEŠKERÉ CENY konkrétních apt NA VYŽÁDÁNÍ dle požadavků

bol mapa


Rabac - Makarská riviéra

Toto rybářské městečko (1375 obyv.), malý přístav a významné, velmi rušné a hojně navštěvované letovisko na jihovýchodním pobřeží Istrie se nachází 5 km jihovýchodně od vnitrozemského Labinu. Leží ve stejnojmenné zátoce, která vznikla zatopením dolního toku Rabackého potoka.
Rabac získal již v r. 1912 status přímořských klimatických lázní.
Na plážích jsou oblázky, štěrk, skalní plotny, které byly někde doplněny uměle. V okolí jsou na členitém pobřeží četné malé zátoky, krásné koupání, spousta vegetace včetně borových lesů.


Ubytování v této oblasti


Pula - Makarská riviéra

Pula je největším městem a přístavem na Instrijském poloostrově, zároveň je sedmým největším městem Chorvatska. Pobřeží kolem města je dlouhé 30km.  V turistické oblasti Punta Verudela se nachází zchátralá rakousko-uherská pevnost a Akvárium Pula. Západně od Puli je Národní park Brijuni, rozkládající se na Brijunském souostroví. Do Puli je možné se dostat i letecky, je zde letiště.

CENTINERA - - 1.dítě do 13,99let ZDARMA 
                      - 2.dítě do 6,99let ZDARMA 

 


Poreč - Makarská riviéra

Poreč patří mezi nejnavštěvovanější turistická a rekreační centrem v Chorvatsku. Městečko leží na západním pobřeží Istrijského poloostrova. Nespočet kaváren, cukráren, pizzerií a restaurací ve spleti uliček nabízí výtečné místní speciality i mezinárodní kuchyni. Poreč je také světovým pojmem v tenisu - nabízí více než 175 tenisových kurtů. Milovníkům koupání doporučujeme využít některé z mnoha lagun, ve kterých až téměř ke břehu sahá borový les.
Hlavní jádro města leží na úzkém poloostrově. Turistické oblasti zde jsou Modrá laguna, Brulo, Pical, Spadici a Zelená laguna. Středisko je známé díky krásné okolní přírodě, dlouholeté tradici cestovního ruchu a dobře vybaveným turistickým střediskům. Pro turisty je zde připraveno množství ubytovacích kapacit a příležitostí ke sportovnímu vyžití na moři či na pevnině.
K hlavním architektonickým památkám patří bazilika sv. Eufrázia, komplex postavený na základech Římanů v 6. století.
V roce 1997 byla vyhlášena památkou UNESCO.